Dijkversterkingsproject Dalfsen - Zwolle (Veilige Vecht)
De dijken langs de Overijsselse Vecht tussen Dalfsen en Zwolle voldoen niet aan de waterveiligheidsnormen en moeten daarom worden versterkt.
Waterschap | Waterschap Drents Overijsselse Delta |
Scope | 20 kilometer en 3 kunstwerken |
Projectfase | planuitwerking |
Opgave | stabiliteit, piping en bekleding |
Bijzonder | nieuwe inzichten over piping in een zandige omgeving |
Link website project | Dijkversterkingsproject Dalfsen-Zwolle (Veilige Vecht) - Waterschap Drents Overijsselse Delta |
Laatste update pagina | 7-2025 |
Opgave
In 2024 is Veilige Vecht gesplitst in Veilige Vecht Dalfsen en Veilige Vecht Zwolle. De plannen voor deze dijkversterkingen worden na elkaar uitgewerkt. In het project Veilige Vecht Dalfsen worden de dijken langs de Overijsselse Vecht tussen Dalfsen en de A28 in Zwolle over een lengte van 20 kilometer versterkt. De belangrijkste faalmechanismen waarop de Vechtdijken zijn afgekeurd zijn stabiliteit, piping en bekleding.
Context
De dijk en het gebied eromheen hebben een uniek zandig karakter. Met de uitkomsten van het innovatieproject Gras op Zand werd de opgave flink minder. In de winter van 2023/2024 is de opgave voor piping verder onderzocht. Hieruit bleek dat de pipingopgave veel kleiner is dan gedacht en weten we beter waar de piping in deze zandige omgeving door wordt veroorzaakt. De bekleding aan de rivierzijde van de dijk moet nog wel erosiebestendig worden gemaakt over het volledige traject. Na het opnieuw uitzoeken van de opgave is in het voorjaar van 2025 begonnen met het uitwerken van de maatregelen.